Žatecká Žažírna Whisky zrnková káva 120 g

Žatecká Žažírna Whisky zrnková káva 120 g

ŽažírnaŽažírna

Novinka

Jedná se o speciální edici výběrové kávy Mantiqueira Mountains, která byla před procesem pražení několik dní macerována v kvalitní whisky.

More details

Skladem 1 ks

169 Kč

tax incl.

1 371 Kč / 1kg

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Žatecká Žažírna - Pražírna Whisky zrnková káva 120 g

zatecka-zazirna-prazirna-logo

Káva Mantiqueira Mountains, odrůda Yellow Bourbon je pěstována brazilskými farmáři ve výškách 1100-1300m nad hladinou moře. Farmáři, pěstující tuto kávu jsou členy družstva COCARIVE v Carmo de Minas, kde jsou všechny druhy kávy ještě vybírány a tříděny dle kvality a odrůdy.  Proto, aby mohla být káva jednotlivých farmářů zahrnuta do výběru musí splňovat na stupnici tak zvaného cuppingového scóre hodnotu mezi 83-84 ( klíčovými vlastnostmi této kávy jsou její vyváženost a sladkost ). K pěstování dobré výběrové kávy a její vyvážené chuti s "plným tělem" v Brazílii napomáhá, jak již zmiňovaná nadmořská výška, tak i podloží, které z velké většiny tvoří sopečná půda.

Téměř 40% veškeré světové produkce kávy pochází právě z Brazílie, což je zhruba 3,7 milionů tun kávového zrna ročně.

Stále více brazilských farem využívá pokročilé metody selekce výběrové kávy a kontroly její zralosti, což stále více přispívá k vyšší kvalitě v požadovaném cuppingovém scóre a finální kvality zrna.

Do Evropy se zelená káva dostává díky obchodní společnosti SUCAFINA, která je v kontaktu přímo s farmáři, nebo družstvy,  provádí další důkladnou selekci zrn kávy a následný transport do skladů v Evropě. Odtud se pak dostává právě k nám, do naší Žažírny (pražírny výběrové kávy), kde jí dále s péčí zpracováváme a připravujeme pro Vás!

V chuti najdete minimální aciditu příjemnou hořkost a sladkost, ale také v ní můžete najít chuť pražených lískových ořechů, hořké čokolády, nebo sušených meruněk.

Jedná se o speciální edici výběrové kávy Mantiqueira Mountains, která byla před procesem pražení několik dní macerována v kvalitní whisky (zatím používáme Talisker 10y). Došlo tedy k tomu, že si tyto dvě naše oblíbené a prvotřídní suroviny předaly mezi sebou vůně a chutě ... a výsledek ... ochutnejte a dejte nám vědět!

Za nás to určitě stojí za to!

zatecka-zazirna-prazicka       zatecka-zazirna-prazeni-martin-prochazka  

Informace

Hmotnost: 120g

Země původu: Brazílie

Značka: Žažírna

Distributor: Martin Procházka, Žatec

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Žatecká Žažírna Whisky zrnková káva 120 g
  • By Žažírna
  • Price: 169,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 0.20 kg
  • Description: Jedná se o speciální edici výběrové kávy  Mantiqueira Mountains , která byla před procesem pražení několik dní macerována v  kvalitní whisky.
Path: > > Žatecká Žažírna Whisky zrnková káva 120 g