Akce
Novinka
Rhum Haute Couture De Ragan 0,7 l 40%

Rhum Haute Couture De Ragan 0,7 l 40%

RaganRagan

Novinka

Zapomeňte na vše, co jste o rumu dosud slyšeli. RAGAN je „haute couture“ třtinový destilát pocházející z jihozápadní části ostrova Mauricius.

More details

Skladem > 5 ks

Akce končí za:

1 890 Kč

tax incl.

Běžná cena: 1 990,00 Kč

-100,00 Kč

2 564 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Rhum Haute Couture De Ragan 0,7 l 40%

ragan-rhum-logo

Zapomeňte na vše, co jste o rumu dosud slyšeli. RAGAN je „haute couture“ třtinový destilát pocházející z jihozápadní části ostrova Mauricius. Vyrábí se výhradně ručně podle rodinné receptury a je třikrát destilovaný. Vyznačuje se jemným nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Detail:

Cílem Jiřího Ragana bylo vytvořit destilát na bázi rumu, kterému bude dominovat jemnost a barevnost chuti. Nápoj je určený především těm, kdo neholdují většině klasických rumů, ale preferují jemnější a sladší chutě. A přesto si chtějí vychutnat třtinový destilát z těch nejlepších surovin.

Od začátku chtěl jít cestou malých šarží, aby mohl do receptury zahrnout i výrobní procesy, které jsou neproveditelné při masové produkci. Receptura staví na čistě přírodních surovinách nejvyšší kvality. Základem je melasa ze třtiny rostoucí na jihozápadě ostrova Mauricius, konkrétně v oblasti Black River. Samotná destilace probíhá natřikrát a po ní následuje tříměsíční zrání v dubových sudech po červeném víně z Jihoafrické republiky.

Poté přichází na řadu blendování, které trvá okolo dvou týdnů. Této fázi výroby je Jiří Ragan vždy osobně přítomen a přiváží některé nezbytné ingredience. Většina z nich je tajných, do destilátu se však mimo ně přidává také karamel pocházející z francouzské oblasti Cognac a vanilka z Madagaskaru. Voda, jež tvoří důležitou součást výsledného nápoje, je upravená přírodní filtrací.

Destilát poté putuje z Mauricia na Slovensko, kde se stáčí. Láhve typu heavy glass s technologií crystal clear vznikají ve Francii, etikety se tisknou v Rakousku a korky v Itálii. Vše se kompletuje ručně a v jedné šarži vznikne 5–10 tisíc láhví. Každá má své číslo, a tak lze snadno zjistit, ze které šarže pochází, kdy byla vyrobená a kdy stočená do láhve. Jednotlivé šarže se od sebe nepatrně liší s ohledem na ruční produkci a odlišnou chuť a intenzitu všech přírodních ingrediencí.

Chuťový profil:

Třtinový destilát s velmi jemnou a příjemně sladkou chutí. Vyznačuje se zakulacením s nádechem ořechů, vanilky a dubového sudu.

Výrobce / dovozce:

Autorem receptury je Jiří Ragan. Český rodák, kterého práce v oblasti financí zavedla v roce 2010 na Mauricius. Zde nejen žil, ale s bývalými partnery vytvořil úspěšnou rumovou značku. Díky tomu se začal zajímat o suroviny, aby v budoucnu mohl vytvořit svou vlastní recepturu, jež bude splňovat jeho představu o „kulaté“ chuti. Vznikl třtinový destilát RAGAN postavený na ingrediencích té nejvyšší kvality, a to včetně vody.

Informace

Obsah alkoholu: 40%

Obsah lahve: 0,7 l

Cukr: 17g/l

Země původu: Mauricius

Značka: Ragan

ragan-rhum-rum

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Ragan

Summary

  • Product Name:Rhum Haute Couture De Ragan 0,7 l 40%
  • By Ragan
  • Price: 1 890,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Zapomeňte na vše, co jste o rumu dosud slyšeli.  RAGAN  je „ haute couture “ třtinový destilát pocházející z jihozápadní části ostrova  Mauricius .
Path: > > > Rhum Haute Couture De Ragan 0,7 l 40%