RUMOVÉ DESTILERIE: 2.DÍL

Antigua Distillery (ADL), Antigua & Barbuda

Druhou destilerií, kterou vám v rámci cyklu rumové edukace představíme, je destilerie Antigua Distillery z karibského ostrova Antigua. Tato destinace není širší veřejnosti příliš známá, ale vybrali jsem jí, protože rumy značky English Harbour patří k našim oblíbeným a se svojí přívětivou cenovkou patří na špičku žebříčku TOP rumů za přijatelnou cenu. Naše vize je přiblížit kvalitní rumy těm, kteří je zatím nezačali objevovat nebo těm, kteří se pohybují v méně transparentním světě rumového mainstreamu. A právě English Harbour je jedním z nesilnějších zbraní v našem arsenálu.

Na úvod opět v bodech základní fakta. Níže pak pro větší nadšence detail.

Antigua Distillery (dále jen ADL):

  • Historie pěstování cukrové třtiny sahá do druhé poloviny 17. století.
  • ADL má poměrně úzké portfolio rumů, ovšem svou kvalitou a dostupností jsou ideálním vstupem do rumového světa!
  • Pro místní trh lahvuje rum pod značkou Cavlier, ale v roce 1994 představila společnost značku English Harbour odkazující na britský přístav a koloniální minulost.
  • Rumy jsou bez přidaných aditiv, které by ovlivňovaly chuť (tj. 0 g cukru), v ADL prohlašují, že prostředí na Antigui patří k nejteplejším v Karibiku a rumy působí jako mnohem vyzrálejší než obdobně staré rumy z jiných částí Karibiku.  
  • Základní a dobře dostupné portfolio značky je English Harbour 5y, který se mezi rumaři řadí mezi TOP rumem kolem 500 Kč, dále English Harbour 10y, kde je nejmladší složkou minimálně 10ti letý rum, ale v blendu najdete rumy až 25ti leté. Skutečnou rumovou peckou je řada rumů dostařovaných po fortifikovaných vínech, kterou vyrábí postupně v dávkách. Základem je 5ti letý rum, který následně zraje 6-9 měsíců v sudech po Sherry, Portském nebo Madeiře.  Blend obsahuje ovšem také 10ti letý rum.
  • ADL má v portfoliu také 25ti letý English Harbour rum 1981, lahvovaný ku příležitosti 25. výročí nezávislosti Antigui. Tento rum byl destilovaný ještě na původním destilačním zařízení francouzské výroby Savalle, které bylo v roce 1991 nahrazeno kolonovým destilačním zařízením skotské výroby John Dore. Toto zařízení ovšem v ADL modifikovali a zachovali části zařízení ze Savalle. Každý rok pouští do oběhu 600 lahví.
  • Skutečným skvostem byl rum English Harbour High Congener lahvovaný v síle 63,8% a vzbudil neuvěřitelné ohlasy mezi rumovou komunitou. Bohužel v 83. epizodě podcastu Rumcast uvedl Global Export Manager Calbert Francis, že neplánují obdobný rum zařadit do výroby ☹
  • Dalším výjimečným rumem byl Coeur de Savalle, který byl uložen na 10 let do nevypálených sudů v síle, při které se vydestiluje (cca 80%). Při lahvování se síla ustálila na 73,6%.

Antigua a Barbuda

Antigua je jedním z ostrovů v Malých Antilách v Karibském moři s rozlohou 281 km2. Společně s ostrovem Barbuda tvoří od roku 1981 stát Antigua a Barbuda, který je součástí britského Commowealthu. V roce 2017 zasáhl Barbudu hurikán Irma, který zničil 90% budov na ostrově a veškeré obyvatelstvo bylo evakuováno na Antiguu. Na ostrovech žije necelých 100 tisíc obyvatel tvořené z většiny potomky afrických otroků. Ostrov původně obývali domorodí indiáni Taino (Arawakové), následovaní rozpínavými Kariby, kteří byli agresivnější, zdatnější bojovníci a námořníci, čímž nakonec donutili Arawaky ostrov na přelomu 11-12.stol. opustit. Rozpínání Karibů ovšem v celé Karibiku zastavil příchod Evropanů. Ostrov objevil v roce 1493 Kryštof Kolumbus, který mu dal také jméno (Pana Marie ze staré katedrály, španělsky a Virgen de la Antigua). Domorodci ostrov nazývali Waladli or Wadadli. 

Antigua patřila (jako většina míst v první fázi zámořských objevů) španělům. V roce 1632 se na ostrově usadila skupina britských kolonistů, kteří přicestovali ze sousedního ostrova Svatý Kryštof.

Velkou stopu v historii Antigui zanechal známý admirál Horatio Nelson, který se proslavil zejména vítězstvím v roce 1805 v námořní bitvě u Trafalgaru, kde odvážným námořním manévrem dokázal porazit francouzskou přesilu. Tato bitva způsobila velký zvrat v Napoleonských válkách, kdy tímto vítězstvím získalo Británie námořní převahu a zabránila Napoleonovi v invazi na Britské ostrovy.

Horatio Nelson bohužel sám podlehl zranění a v bitvě zemřel. S jeho smrtí se traduje historka, že jeho tělo uložili kvůli konzervaci do sudu s rumem. Námořníci však nevydrželi a rum pili. S odkazem na tuto nepodloženou historku vznikl také rum od Pusser´s s označením Nelson´s Blood (tedy Nelsonova krev).

Horatio Nelson (který byl v roce 1801 jmenován 1. vikomtem Nelsonem) byl v letech 1784-1787 vrchním námořním důstojníkem na Závětrných ostrovech na lodi HMS Boreas. Během svého působení se snažil prosadit zákony o plavbě. Tyto zákony zakazovaly obchod s nově vzniklými Spojenými státy americkými. Většina obchodníků na Antigue závisela na obchodu s USA, takže mnozí z nich kapitánem Nelsonem pohrdali. V důsledku toho nemohl být nějakou dobu po svém působení na ostrově povýšen. 

Horatio Nelson

Dnes na ostrově Antigua najdete Nelson's Dockyard, což je historický přístav a loděnice na Antigui, nese admirálovo jméno. Tato oblast byla postavena během britské nadvlády a sloužila jako hlavní námořní základna Royal Navy v Karibiku v 18. století. Nelson's Dockyard byl důležitým strategickým bodem pro údržbu, opravy a zásobování lodí.

V současné době je hlavní obživou Antigui turismus, který přináší 80% HDP. Zajímavostí je, že s odkazem na námořní tradici se pořádá festival UberSoca, který se odehrává na moři. ADL ku příležitosti tohoto festivalu vydala pro rok 2023 speciální edici English Harbour UberSoca rum.

 UberSoca rum

Pěstování cukrové třtiny

Historie pěstování cukrové třtiny sahá do druhé poloviny 17. století, kdy anglický guvernér SirChristopher Codrington, úspěšný pěstitel cukrové třtiny na Barbadosu a sousedním ostrově Svatý Kryštof (St. Kitts), založil plantáž také na ostrově Antigua a pojmenoval ji po své dceři „Betty´s Hope“ (Betyina naděje). Její úspěch nastavil trend na ostrově a třtina se stala hlavní komoditou a tak „bílé zlato“ nahradilo méně úspěšný tabák.

Christopher Codrington

Historie pěstování třtiny

Historie pěstování třtiny 2

Samotná výroba rumu ovšem už takovou doménou nebyla, protože rum se dovážel z další britské kolonie Barbadosu. Vznikala řada prodejen dovezeného rumu, který se dostařoval, blendoval, barvil a dále dochucoval. Na počátku 20. století byste nenašli vesnici bez rumové prodejny, která sloužila zároveň jako místo setkání místních mužů, kteří hráli domino a poražení museli objednat ostatním rundu rumu.

Za prodejem rumu stáli zejména portugalští imigranti z ostrova Madeira, kteří byli zdatní obchodníci a zemědělci. Důvody imigrace by vydaly na samostatný článek, ale v druhé polovině 19. století to bylo zejména kvůli hmyzu Phylloxera (Révokaz), který byl zavlečený do Evropy ze Severní Ameriky a zdecimoval většinu evropských vinic, včetně těch na Madeiře. Portugalci hledali novou obživu a masově imigrovali do Karibiku (Guyana, Trinidad, Antigua…), kde bylo po zrušení otroctví dost pracovních příležitostí.

Historie Antigua Distillery

V roce 1929 se spojilo 8 podnikatelů a prodejců rumu a začali nakupovat melasu, aby mohli destilovat vlastní rum, což vyústilo k založení společnosti Antigua Distillery Limited (ADL) v roce 1932 a vzniku destilerie o rok později na ostrově Rat Island (Krysí ostrov).

První destilační zařízením byla čtyř kolonová měděná Savalle z Francie. Na začátku prodávali nestařený rum místním obchodníkům, kteří ho nadále prodávali pod vlastními značkami (např. Red Cock, Silver Leaf, White House, Black Cock a Bolanda). V roce 1947 destilerie představila vlastní značku pod názvem Cavalier Muscovado Rum, jehož lehčí verze se dodnes prodává pod názvem Cavalier Antigua Rum.

V roce 1991 koupili v ADL měděnou kolonu se třemi sloupci od britské společnosti John Dore a upravili ji tak, aby se vešla do budovy, přidali další dva sloupce a zachovali některé části z původní Savalle, čímž vzniklo unikátní, kompletně měděné zařízení, jehož obdobu nikde jinde na světě nenajdete.

V roce 1994 představili novou značku rumu English Harbour, která je nám již velmi dobře známá.

V současnosti není destilerie úplně přizpůsobena pro veřejné prohlídky, ale dá se prohlídka domluvit, pokud bude čas, aby se vám někdo věnoval.

Výrobní procesy

Rumy z ADL jsou pověstné vyváženými blendy rumů z různých šarží, které se důkladně analyzují v laboratoři. Kompletně měděné zařízení, kvalita melasy, speciální kmen používaný kvasinek, znalosti blenderů a podnebí dělá z jejich rumů zlato v lahvi. 

Fermentace

Vše začíná kvalitní melasou, z části místní, z části dovážené (Guyana, Dominikánská republika). Nejprve se vytvoří zákvas. Melasa se naředí vodou a smíchá se v mechanickém mixéru. Důkladně se sleduje pH, přidávají se fosforečnany a kyslík podporující množení kvasinek. Teplota se udržuje pod 32 stupňů. Po několika hodinách se „nastartovaný“ kvas přečerpá do kvasných tanků, kde je se přidá do naředěné melasy, aby mohla řízená fermentace pokračovat. Před destilací má mash přibližně 7% alkoholu.

Mash 2

Destilace a staření

Mash se přečerpá do destilační kolony a výsledkem je 95% čirý alkohol, který se pečlivě analyzuje v laboratoři. Zkoumá se obsah organických sloučenin, které vznikly v procesu fermentace a zařazuje se do šarže dle obsahu congenerů. Vše je pak připraveno do uložení do sudů.

V ADL používají 200 litrové sudy z amerického sudu po Burbounu. Pro větší interakci se dřevem se do sudů ještě přidávají dubové třísky. Každý sud se zapečetí a důkladně se označí štítkem obsahující informace o obsahu organických sloučenin, což je velice důležité pro další proces blendovaní stařených rumů.

V ADL nestaří nikdy kratší dobu než 2 roky (užívá se pro lehké rumy zejména značky Cavalier). Nejtypičtější doba staření je tak 2-10 let. Ovšem část sudů se nechává zrát až 25 let.

Od roku 2000 se každý rok vyrábí cca 600 lahví vintage rumu EH 1981, který je právě 25ti letý.

 

Still

Warehouse

Warehouse 2

Dubové třísky

Dubové třísky 2

Do sudů se přidávají dubové třísky

Blendování

Zde přichází fáze, kterou v ADL mistrně ovládají. Master blender míchá jednotlivé rumy ze sudů s různými chuťovými profily. ADL míchá v relativně malých šaržích 8 000 l. Rum se přelívá do dubové kádě vyrobené ze stejného dřeva jako sudy a kontrolovaným procesem se ředí na požadovanou sílu. Rum se ředí v průběhu 4-5 týdnů třikrát až čtyřikrát, přičemž se do kádě pro provzdušnění přivádí vzduch.

Používají k doladění barvy karamel, který ovšem neovlivní chuť rumu a neobsahuje cukr. Finální kvalitu validuje a kontroluje tří-člená degusgtační komise. Rum se ještě filtruje, aby se odstranily mikroskopické pevné částice.

Blenders

Blenders 2

Autor: Lukáš Krampera, Rumengers