Laphroaig PX Cask Whisky 1 l 48%

Laphroaig PX Cask 1 l 48%

LaphroaigLaphroaig

Novinka

Laphroaig PX Cask Whisky označení PX znamená, že whisky zrála v sudech po vínu Pedro Ximénez. Toto víno se vyrábí ze sušených přirozeně hodně sladkých hroznů.

More details

1 899 Kč

tax incl.

1 899 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Laphroaig PX Cask 1 l 48%

laphroaig-whisky-logo

Laphroaig PX Cask označení PX znamená, že whisky zrála v sudech po vínu Pedro Ximénez. Toto víno se vyrábí ze sušených přirozeně hodně sladkých hroznů. Tato whisky je unikátní tím, že zrála ve třech druzích sudů, první zrání se odehrálo v sudech po bourbonu, druhé v „quarter cask “ dubových sudech, nakonec whisky dozrává v sudech po sherry Pedro Ximénez. Whisky je charakterizována nasládlou vůni rozinek, lékořice a dubu s decentním nádechem rašelinového kouře. V ústech je whisky rašelinová a dubová s příchutí sherry. Později rašelina i kouř pomalu ustupují a jsou nahrazeny příjemnou chutí sladkého dubového dřeva.

Vůně: Z lahvičky ucítíte příjemnou sherry aroma sladkých sultánek a rozinek s náznakem lékořice a jen jemně ostrou vůni rašeliny. Kapka vody přináší marcipánovou a mandlovou aroma a naproti tomu stojí krémová vůně ořechů a množství zralého ovoce, ale opět ta ostrá, ačkoliv jemnulinká vůně rašelinového kouře.
Tělo: Intenzivní hloubka.
Chuť: Bez přidání vody ústa zaplaví mohutná exploze rašeliny s obrovským množstvím dubové chuti, utlumené jen sladší těžkou příchutí sherry. Přidáním kapky vody se jemně utlumí mohutný pach rašeliny, který se velmi pomalu vytrácí, a tak dovoluje průnik sladších chutí sherry, ačkoliv ten výbuch rašelinového kouře, který vysouší ústa, je vždy přítomen.
Závěr: Koncentrovaná rašelina a dub s výrazným vlivem sherry a intenzivní suchostí.

Informace 

Obsah alkoholu: 48%

Obsah lahve: 1 l

Země původu: Skotsko 

Značka: Laphroaig

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Laphroaig PX Cask 1 l 48%
  • By Laphroaig
  • Price: 1 899,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.50 kg
  • Description: Laphroaig PX Cask Whisky označení PX znamená, že whisky zrála v sudech po vínu Pedro Ximénez. Toto víno se vyrábí ze sušených přirozeně hodně sladkých hroznů.
Path: > > > Laphroaig PX Cask 1 l 48%