Degustační kalendář Gold Cock 24 × 0,02 l 49,2%

Degustační kalendář Gold Cock 24 × 0,02 l 49,2%

Novinka

Degustační sada whisky Gold Cock, prohlídka historie i pohled do budoucnosti nejznámější české značky whisky.

More details

Skladem 1 ks

1 999 Kč

tax incl.

41 645 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Degustační kalendář Gold Cock 24 × 0,02l 49,2%

Příběh whisky Gold Cock začal už v 70.letech minulého století v Tešeticích u Olomouce (v dnešním domově King Barley whisky). Etikate měla obsahovala podle jména zlatého kohouta složeného z obilných klasů. Znak úrodného hanáckého kraje. Původní palírna se dostala do finančních problémů a značka byla na pokraji zániku. Zásoby whisky i značku vydražila a začala obnovovat firma Rudolf Jelínek z Vizovic. V roce 2013 se tak začala psát úplně nová kapitola značky. Nově už z Vizovic. 

Sada tak obsahuje historický pohled na produkci Gold Cock i výhled do bucoucnosti, na produkty, které stále leží v sudech. 12 vzorků ve dvou provedeních (sudová síla a 49,2%).

Balení obsahuje tyto vzorky:

 • Gold Cock 1995 SINGLE MALT WHISKY - Ročník 1995 představuje v současnosti nejstarší destilát. Původem z Těšetic, zrající v Dolanech, a následně ve Vizovicích. Jde o single malt. Ke koupi v lahvích momentálně není, a tak je toto cesta jak jej zpřístupnit šírší skupině milovníků whisky. Tato whisky zrála celou dobu v silně vypálených původních sudech z Dolan o objemu cca 270 litrů.

 • Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY - Když se přesouvaly zásoby destilátů z Dolan do Vizovic, byl ročník 1999 vyhodnocen jako celkově slabší. Po důkladném rozboru situace se ukázalo, že většinu času zrál v Dolanech ve starých, vyčerpaných sudech. Proto se přesunul do zcela nových, silně vypálených sudů o objemu cca 290 litrů, z Bednářství Bařina, a nechal se dozrát v nich.

 • Gold Cock 2008 SINGLE MALT WHISKY - V roce 2008 se prvně zakvášela sladinka ve Vizovicích. Poprvé se destilace odvedla na destilačních koltlech Arnold Holstein. Klasická dvoukotlová destilace sladinky z Bruntálu dává výsledek, který se v čase výrazně přiblížil k původním sladovým whisky z Těšetic a Dolan, a potvrzuje tak správnost tohoto postupu v čase. Tato whisky zraje celou dobu v silně vypálených dubových sudech o objemu cca 270 litrů.

 • Gold Cock 2008 SINGLE GRAIN WHISKY - V roce 2008 se ve Vizovicích rozhodli vyzkoušet i whisky obilnou. Zvolila se primárně pšenice, která se pro rozštěpení cukrů doplnila sladovým ječmenem. Převaha pšenice dává této whisky potom charakteristicky nasládlou chuť. Sudy pro zrání této whisky jsou second fill sudy po sladové whisky Gold Cock.

 • Gold Cock 2014 SINGLE GRAIN WHISKY SECOND FILL - Ročník 2014 je druhou destilací ve Vizovicích, s velkou odmlkou mezi lety 2008 a 2014. Tento konkrétní destilát se naplnil do sudů, které jsou původem z Dolan, a jde o jejich druhé plnění, bez repase mezi jednotlivými plněními.

 • Gold Cock 2014 SINGLE GRAIN WHISKY VIRGIN OAK - Druhou variantou sladové whisky z roku 2014, která je k ochutnání je stejný destilát, jako v předchozím případě, ale zrající ve zcela nových dubových sudech z bednářství Fryzelka.

 • Gold Cock 2016 SINGLE GRAIN WHISKY VIRGIN OAK - Třetí destilace ve Vizovicích představuje zlom v produkci Gold Cock whisky. Ve stejné době došlo k popularizaci značky. Tento destilát zraje po celou dobu v nových, silně vypálených, dubových sudech z bednářství Fryzelka o objemu cca 270 litrů.

 • Gold Cock 2016 SINGLE GRAIN WHISKY HEAVILY PEATED - Když ve Vizovicích pochopili, že Gold Cock whisky v konkurenci jiných sladových whisky obstojí, rozhodli se začít experimentovat. Ve spolupráci se Sladovnou Bruntál se podařilo destilovat slad nakouřený třikrát větším množstvím rašeliny než obvykle. Jde tak velmi pravděpodobně o první silně nakouřenou sladovou whisky v Česku. Aktuálně v prodeji, jako Gold Cock PEATED.

 • Gold Cock 2019 NEW MAKE - Při sestavování této kolekce vzorků máte možnost ochutnat, jak chutná Gold Cock dávno předtím, než se stane whisky. Tento sladový destilát, tedy new make je destilován v roce 2019 na přelomu jara a léta, klasicky ze sladinky připravené Sladovnou Bruntál.

 • Gold Cock 2019 NEW MAKE HEAVILY PEATED - Tento destilát je z nejsilněji nakouřeného sladu, který zatím ve Vizovicích destilovali. Obsah fenolových látek byl změřen přibližně na 38 PPM, takže můžete porovnat rozdíl proti čerstvému destilátu z roku 2019, který je asi čtyřikrát méně nakouřený.

 • Gold Cock 2017 RYE NEW MAKE - Po experimentech z předchozího roku v podobě silněji nakouřeného sladu se v roce 2017 u Jelínků rozhodli destilovali i žitnou sladinku. Její příprava je komplikovaná, protože žito jako takové samo o sobě není možné sladovat, ale Sladovna Bruntál řešení našla a toto je první pokus o žitnou whisky.

 • Gold Cock 1999 SINGLE MALT WHISKY RUM CASK FINISH - Destilát z roku 1999 je v této kolekci zastoupen dvakrát. V přibližně 200 litrovém sudu přímo z Jamajky, ve kterém byl overproof rum, a jednoduše nebylo jiné cesty, než do něj naplnit a nechat v něm finishovat whisky. Volba padla na ročník 1999, v té době dvacetiletý. Když oslava narozenin, tak pořádná.

Informace

Obsah alkoholu: 49,2%

Obsah lahve: 24 x 0,02l

Země původu: Česká republika

Výrobce: Rudolf Jelínek a.s.

Značka: Gold Cock

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

 • Product Name:Degustační kalendář Gold Cock 24 × 0,02 l 49,2%
 • Price: 1 999,00
 • Product Width: 0.00 cm
 • Product Height: 0.00 cm
 • Product Depth: 0.00 cm
 • Product Weight: 2.50 kg
 • Description: Degustační sada whisky Gold Cock , prohlídka historie i pohled do budoucnosti nejznámější české značky whisky.
Path: > > > Degustační kalendář Gold Cock 24 × 0,02 l 49,2%