Ardbeg 10y Bone Whisky 0,7l 46%

Ardbeg 10y Bone 0,7l 46%

ArdbegArdbeg

Novinka

Ardbeg 10y Bone tentokrát v limitovaném balení, které dává poctu neodmyslitelnému symbolu palírny Ardbeg - psu Jack Russell teriérovi Shortimu.

More details

Skladem 1 ks

1 199 Kč

tax incl.

1 712 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

do 30kg váhy zásilky

Ardbeg 10y Bone 0,7l 46%

Ardbeg 10y Bone jediná whisky, která se nepoužívá do míchaných whisky. Aroma medicínské, mořské řasy, jód. V chuti je zpočátku nasládlá, pak se mění v dehet a rašelinový kouř. Je velmi hutná, silná s výrazným rašelinově jódovým charakterem. Barva připomíná jemné sherry. V chuti je cítit kouř, slanost a jódová suchost, zároveň však mírná nasládlost. Dokončení těžší, doznívá jód.

Ardbeg, dnes odborníky a milovníky uznávaná a velice ceněná palírna z ostrova Islay, měla velice těžký start. I když první základy byly položeny v roce 1794, pro nedostatek financí byla stavba přerušena. Až v roce 1815 se našly peníze pro obnovu výstavby. Tento rok se také uvádí na etiketách jako rok založení. Palírnu Ardbeg založil John McDougall na místě dřívější černé palírny. V držení jeho rodiny zůstala palírna až do r. 1977, kdy ji koupila společnost Hiram Walker and Sons. V r. 1983 byla zavřena, ale v r. 1997 po koupi společností Glenmorangie Plc byl provoz znovu obnoven. V 80. letech po zrušení místní sladovny se experimentovalo s použitím méně rašelinného sladu, za současných majitelů se slad stále kupuje, ale opět silně rašelinný, který dodává whisky Ardbeg nezaměnitelný charakter. Výjimkou mezi všemi palírnami je, že Ardbeg se vůbec nepoužívá do míchaných whisky, veškerá produkce se stáčí jako single malt. Nejběžnější jsou na trhu 10- a 17-letá whisky, dále palírna vyrábí různá speciální plnění (Very Young, Very Old, Uigeadail, Serendipity, Lord of the Isles atd.).

Informace

Obsah alkoholu: 46%

Obsah lahve: 0,7l

Země původu: Skotsko

Značka: Ardbeg

Doba zrání: 10 let

ardbeg-bone-whisky

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Ardbeg 10y Bone 0,7l 46%
  • By Ardbeg
  • Price: 1 199,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.20 kg
  • Description: Ardbeg 10y Bone tentokrát v limitovaném balení, které dává poctu neodmyslitelnému symbolu palírny Ardbeg - psu Jack Russell teriérovi Shortimu.
Path: > > > Ardbeg 10y Bone 0,7l 46%