Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 0,75l 13%

Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 0,75l 13%

CarpinetoCarpineto

Novinka

Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 je bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay, Grechetto a Sauvignon Blanc vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Toskánsko – suché.

More details

Skladem 2 ks

235 Kč

tax incl.

313 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

do 30kg váhy zásilky

Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 0,75l 13%

Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 je bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay, Grechetto a Sauvignon Blanc vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Toskánsko – suché.

Název Dogajolo vytvořili zakladatelé vinařství Carpineto. Odvozuje se od italského slova doga, které označuje „lať"", tenké dřevo používané při výrobě sudů. Vinice Ferrina a Fontanino byly vysazeny po pečlivém průzkumu, který měl určit nejlepší prostředí pro výrobu tohoto vína. Nacházejí se v Chiancianu v provincii Siena v nadmořské výšce 200 metrů. Vinice je vedena Guyotovou metodou. Na 10 hektarech je dosaženo hustoty 7 500 keřů révy na hektar. Půda je zde písčitá s vysokým obsahem vápence.

Světlá slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky. Jemně členěný buket. Komplexní, ovocná vůně. Na patře přesvědčivé, málo minerální, velmi dobře strukturované. Dobrá kyselina. Jemně kořenné. Šťavnaté. Průzračné. Dlouhá dochuť na patře, čistý závěr.

Carpineto bylo založeno v roce 1967, kdy se majitelé Giovanni C. Sacchet a Antonio M. Zaccheo rozhodli pěstovat v oblasti Chianti červená vína světové kvality. Toto rozhodnutí bylo na trhu novátorské, neboť Chianti spadalo do kategorie obyčejných vín.

Vizionáři si byli vědomi nevyužitého potenciálu Toskánska produkovat vynikající vína. Zavedli moderní vinařské technologie, které výrazně překonaly tehdejší standardy kvality. Pod jejich vedením získalo Carpineto mezinárodní reputaci.

Informace

Obsah alkoholu: 13%

Obsah lahve: 0,75l

Země původu: Toskánko

Značka: Carpineto

Obsahuje oxid siřičitý

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 0,75l 13%
  • By Carpineto
  • Price: 235,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.20 kg
  • Description: Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018  je bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Chardonnay, Grechetto a Sauvignon Blanc vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Toskánsko – suché.
Path: > > Carpineto Bianco Dogajolo Toscano 2018 0,75l 13%