Gancia Asti D.O.C.G. 0,75l 7,5%

Gancia Asti D.O.C.G. 0,75l 7,5%

Novinka

Gancia Asti D.O.C.G. Carlo Gancia se narodil roku 1829 v obci Narzole v oblasti italského Piemontu. 

More details

Skladem > 5 ks

235 Kč

tax incl.

313 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

do 30kg váhy zásilky

Gancia Asti D.O.C.G. 0,75l 7,5%

gancia-logo

Gancia Asti D.O.C.G. Carlo Gancia se narodil roku 1829 v obci Narzole v oblasti italského Piemontu. V polovině 19. století, kdy byla výroba perlivých vín v Itálii jen fantazií, se 19tiletý Carlo rozhodl přeměnit sen v realitu a vycestoval do Francie, aby se seznámil a inspiroval víny za Alpami. Ve Francii strávil 2 roky. Výsledkem této pouti bylo první italské šumivé víno. Rok po návratu, roku 1850 v piemontské obci Chivasso založil společně se svým bratrem Edoardem firmu „Fratelli Gancia“ (v překladu „Bratři Ganciové“). Carlo využil nově nabytých znalostí z Francie a přepracoval koncept výroby šampaňského za použití hroznů odrůdy Moscato (muškát), typické pro tamní region. Vytvořil tak v podstatě nový typ šampaňského, který pojmenoval Spumante Italiano (v překladu „italské šumivé“) - toto původní víno se vyrábí dodnes (v současnosti pod názvem Gancia Asti D. O. C. G). Tak se Carlo stal opatrovníkem a autorem prvních oficiálních pravidel italské „klasické metody“, která jsou dodržována do dnešního dne. Rodinu Gancia pojí silné pouto se všemi, kteří se podílejí na výrobě jejích produktů. Vše začíná nepřetržitým a přímým kontaktem s vinicemi, půdou a pěstiteli. Honba za dokonalým produktem je podstatou kultury Gancia. Od selekce půdy a hroznů až po výběr kazety a jemné lisování vína – každý krok je prováděn s maximální pečlivostí. Cyklus, který provází neustálá péče, uzavírá odpočinek lahví s vínem v historických sklepeních.

Vzhled: Zlatožlutá barva, jemné a vytrvalé perlení.
Vůně: Aromatická, s náznaky exotického ovoce, šalvěje a medu.
Chuť: Sladká, ovocná, velmi vyvážená; připomínající chuť hroznů Moscato Bianco.
Odrůda hroznů: Moscato Bianco
Výrobní proces: Hrozny jsou jemně lisovány, vinná šťáva je rozdělena na tři části – pouze ta nejlepší je použita při výrobě Asti D. O. C. G. Vinná šťáva je následně částečně fermentovaná do bodu, kdy podíl alkoholu činí 5,5 %. Výsledná šťáva je poté ponechána v -2 °C, dokud se v ní nezačnou tvořit bublinky. Doporučená teplota při podávání: 8 - 10 °C.
Párování s jídlem: Perfektní k moučníkům a dezertům; lze podávat také jako sladký aperitiv.

Informace

Obsah alkoholu: 7,5%

Obsah lahve: 0,75l

Země původu: Itálie

Značka: Gancia

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Gancia Asti D.O.C.G. 0,75l 7,5%
  • Price: 235,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.20 kg
  • Description: Gancia Asti D.O.C.G.  Carlo Gancia se narodil roku 1829 v obci Narzole v oblasti italského Piemontu. 
Path: > > Gancia Asti D.O.C.G. 0,75l 7,5%