Akce
Taino Ron 0,7 l 38%

Taino Ron 0,7 l 38%

Ron TainoRon Taino

Novinka

Ron Taino Gran Añejo pochází z Dominikánské republiky. Rum zraje pět let v sudech po bourbonu. Inspiraci pro název našli výrobci v jihoamerické historii a mytologii. Taino byla původní domorodá kultura žijící na území dnešní Dominikánské republiky.

More details

Skladem 2 ks

Akce končí za:

459 Kč

tax incl.

Běžná cena: 469,00 Kč

-10,00 Kč

641 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Taino Ron 0,7 l 38%

taino-ron-rum-logo

Ron Taino Gran Añejo pochází z Dominikánské republiky. Rum zraje pět let v sudech po bourbonu. Inspiraci pro název našli výrobci v jihoamerické historii a mytologii. Taino byla původní domorodá kultura žijící na území dnešní Dominikánské republiky.

Detail:

Název rumu je inspirován prvními osadníky ostrova Hispaniola, na jehož území se nyní nachází Dominikánská republika a Haiti. Když sem v roce 1492 Kryštof Kolumbus dorazil, mylně se domníval, že doplul do Indie. Ve skutečnosti objevil Ameriku a setkal se s místními domorodou kulturou, Taino. Ti obývali nejen Hispaniolu, ale i další karibské ostrovy – Antily a Kubu.

Na etiketě láhve je vyobrazená Atabey, matka všech Taino a jedna z nejvyšších bytostí v tainské mytologii. Byla uctívaná coby Země, ztělesnění přírody a plodnosti. Tato ženská entita představuje také patronku všech vod – jezer, potoků i moří, strážkyně přílivu a odlivu. Žádný div, že byla členy Taino uctívaná a patřila k nejdůležitějším božstvům.

Chuťový profil:

Rum se vyznačuje sladkou, bohatou chutí. V aroma jsou cítit tóny citrusů a broskví spolu s dřevitým nádechem. V chuti se projeví ovoce, vanilka a karamel, závěr je smetanově jemný.

Výrobce / dovozce:

Ron Taino se vyrábí v dominikánské palírně Alcoholes Finos Dominicanos (AFD). Palírna funguje od roku 2010 a v současné době zaměstnává na 4 000 osob. Cukrová třtina, z níž se vyrábí jednotlivé rumy, pochází především z vlastních pozemků lihovaru. Důležitá je pro palírnu také udržitelnost, proto veškerou potřebnou energii vyrábí z biomasy, kterou poskytuje bagasa (výlisky cukrové třtiny).

Informace

Obsah alkoholu: 38%

Obsah lahve: 0,7 l

Obsah cukru: 18 g/l

Země původu: Dominikánská republika

Značka: Ron Taino

Distributor: Fenix Drinks

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Ron Taino

Summary

  • Product Name:Taino Ron 0,7 l 38%
  • By Ron Taino
  • Price: 459,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Ron Taino Gran Añejo pochází z Dominikánské republiky. Rum zraje pět let v sudech po bourbonu. Inspiraci pro název našli výrobci v jihoamerické historii a mytologii. Taino byla původní domorodá kultura žijící na území dnešní Dominikánské republiky.
Path: > > > Taino Ron 0,7 l 38%