Novinka
Cachaça Magnífica Tradicional Ipê 1 l 40%

Cachaça Magnífica Tradicional Ipê 1 l 40%

Cachaça MagníficaCachaça Magnífica

Novinka

Cachaca Magnífica Tradicional Ipê zraje minimálně jeden rok v sudech z ušlechtilého brazilského dřeva ipê. 

More details

Skladem 1 ks

739 Kč

tax incl.

739 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Cachaça Magnífica Tradicional Ipê 1 l 40%

cachaca-magnifica-logo

Cachaça má s rumy mnoho společného, přesto je dnes vnímaná jako samostatná kategorie. Vstupní surovinou je cukrová třtina, cachaça však vzniká přímo z čerstvě vylisované šťávy. Překvapením nejspíš bude, že cachaça je třetí nejoblíbenější destilát na světě. V Brazílii je její spotřeba dvakrát větší než celosvětově populárního ginu. Pouze 1 % celkové produkce se dostane na zahraniční trh. Proto neváhejte objevit tuto v našich končinách relativně neznámou kategorii.

Detail:

Jméno značky odkazuje k manželce zakladatele, která působila jako rektorka (brazilsky Rectora či Magnifica) univerzity v Rio de Janeiro. Název je tedy poctou této dámě.

Cachaça Magnífica vzniká v místě vzdáleném 100 km od města Rio de Janeiro. Přesto jde o nedotčené prostředí s čistým vzduchem a vodou, jež se nachází ve výšce 800 m n. m. Cukrová třtina pro výrobu cachaça pochází z vlastních plantáží výrobce, který dbá na ekologickou produkci.

Třtina se sklízí ručně a začerstva lisuje. Lis je poháněný stoletým parním strojem, který využívá zbytky vylisované třtiny jako palivo. Fermentace probíhá přirozeným procesem. V této fázi se tvoří aromatické složky cachaça díky společnému působení přírodních kvasinek a místních mikroorganismů.

Cachaça Magnífica se destiluje v trojité měděné nádobě známé jako Alegria – jedna z mála, která v Brazílii stále ještě funguje. Tekuté zbytky z destilace se používají jako hnojivo, čímž se do země vrací organický materiál z cukrové třtiny. Ke zrání zde používají sudy z ipê, jednoho z nejušlechtilejších dřev v Brazílii, a sudy z amerického dubu po bourbonu.

V Brazílii se koná řada soutěží hodnotících kvalitu cachaça. K těm nejprestižnějším patří Cúpula de cachaça, v níž se Cachaça Magnífica několikrát umístila na předních příčkách (2014, 2018, 2020). Ocenění se dočkala také na ShowRum Tasting Competition v Itálii, kde ovládla kategorii Best in class aged cachaça v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

Chuťový profil:

Cachaca Magnífica Tradicional Ipê zraje minimálně jeden rok v sudech z ušlechtilého brazilského dřeva ipê. To mu dodává světle jantarovou barvu, svěží vůni tropického ovoce a intenzivní chuť. Tato cachaça je perfektní pro přípravu koktejlu Caipiriñha a dalších citrusových drinků.

Výrobce / dovozce:

Značku Cachaça Magnífica založil v roce 1985 João Luiz de Faria. Současně pracoval s dalšími výrobci na legislativě cachaça, což v roce 1997 vyústilo v „brazilský plán cachaça“ a později v Brazilský institut cachaça (IBRAC). Ve stejném roce vznikla pod ministerstvem zemědělství Průmyslová komora hodnotového řetězce cachaça, jejímž prvním prezidentem se stal právě João Luiz de Faria. V současnosti pokračují v započaté práci Joãovi synové Raul a Ana Luiz.

www.cachacamagnicica.com.br

Informace

Obsah alkoholu: 40%

Obsah lahve: 1 l

Země původu: Brazílie

Obsah cukru: 0 g/l

Značka, Výrobce: Cachaça Magnífica

Distributor: Fenix Drinks

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Cachaça Magnífica Tradicional Ipê 1 l 40%
  • By Cachaça Magnífica
  • Price: 739,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Cachaca Magnífica Tradicional Ipê  zraje minimálně jeden rok v sudech z ušlechtilého brazilského dřeva ipê. 
Path: > > > Cachaça Magnífica Tradicional Ipê 1 l 40%