Barbancourt 5 Star 8y 0,7 l 43%

Barbancourt 5 Star 8y 0,7 l 43%

BarbancourtBarbancourt

Novinka

Barbancourt 8 letý rum 5 Star představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem.

More details

Skladem 1 ks

1 189 Kč

tax incl.

1 698 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Barbancourt_rum

Barbancourt 5 Star 8y 0,7 l 43%

Barbancourt 8 letý rum 5 Star představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem. 5 Star je rum vyrobený z čisté šťávy z cukrové třtiny a zraje v dubových sudech po dobu 8 let. Tento rum se původně jmenoval "La Goutte d'Or", což v překladu znamená "Zlatá kapka". Je lahvován při síle 43 %.

Tento zlatý rum je nejlepší popíjet s ledem nebo čistý.

Aroma: pikantní skořice následovaná lehkými tóny pepře.
Chuť: svěží a hladká, pepřové tóny jsou vyváženy ovocem.
Závěr: dlouhý a vyvážený se zázvorových nádechem.

Příběh haitské společnosti Barbancourt začíná v roce 1862, kdy francouzský přistěhovalec Dupré Barbancourt poprvé vyrobil rum pomocí destilačních přístrojů typu Charentais, podobných těm, které se používají pro výrobu koňaku.

V roce 1949 Jean Gardère přemístil výrobu do nového závodu v blízkosti polí s cukrovou třtinou. Na počátku 50. let 20. století se v Domaine de l'Etoile začalo s destilací.

Zemětřesení na Haiti v roce 2010 lihovar Barbancourt vážně zasáhlo. Po čtyřech měsících se však podařilo obnovit provoz, což svědčí o jeho schopnosti obstát v náročných podmínkách.

Po smrti Thierryho Gardère, který stál v čele podniku 27 let následoval právní spor mezi členy rodiny. Mezinárodní arbitráž vrátila plnou kontrolu nad společností Barbancourt Delphine Gardère, která odkoupila zbývající podíly rodiny. Delphine je pátou generací Gardère, která dohlíží na Barbancourt, a druhou ženou. Podařilo se jí vdechnout značce Barbancourt modernější a mezinárodnější rozměr.

Palírna Barbancourt se nachází pouhé čtyři kilometry od zálivu Port-au-Prince, uprostřed polí s cukrovou třtinou. Využívá nejmodernější technologie ke snížení emisí do životního prostředí a spotřeby energie. Základem výroby rumu v Barbancourtu je studniční voda a sbíraná dešťová voda. Přibližně deset procent cukrové třtiny se sklízí na pozemcích společnosti, které sousedí s palírnou. Zbytek pochází od tisíců místních zemědělců, většinou v okruhu padesáti kilometrů od palírny.

Informace

Obsah alkoholu: 43%

Obsah lahve: 0,7 l

Země původu: Haiti

Značka: Barbancourt

Doba zrání: 8 let

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Barbancourt 5 Star 8y 0,7 l 43%
  • By Barbancourt
  • Price: 1 189,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Barbancourt 8 letý rum 5 Star  představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem.
Path: > > > Barbancourt 5 Star 8y 0,7 l 43%