Barbancourt 3 Star 4y 0,7 l 43%

Barbancourt 3 Star 4y 0,7 l 43%

BarbancourtBarbancourt

Novinka

Barbancourt 4letý rum 3 Star představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem.

More details

Skladem 1 ks

869 Kč

tax incl.

1 241 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Barbancourt_rum

Barbancourt 3 Star 4y 0,7 l 43%

Barbancourt 4letý rum 3 Star představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem, která byla inspirovaná koňakovým systémem hodnocení, kdy termín *** (tři hvězdičky) odpovídá VS - Very Special, což znamená, že je skladován nejméně dva roky v sudu. Vyrábí se z čisté šťávy z cukrové třtiny a zraje 4 roky v dubových sudech. Lahvuje se při síle 43 %.

Nejlépe vynikne jako ideální aromatický základ koktejlů, nebo samotný s ledem.

Aroma: překvapivě vyzrálé, vrchní tóny odhalují limetku, následovanou trpkými citrusy.
Chuť: zpočátku kořenitá s lehkými dřevitými tóny, dobře vyvážená.
Závěr: tóny čerstvé šťávy z cukrové třtiny.

Příběh haitské společnosti Barbancourt začíná v roce 1862, kdy francouzský přistěhovalec Dupré Barbancourt poprvé vyrobil rum pomocí destilačních přístrojů typu Charentais, podobných těm, které se používají pro výrobu koňaku.

V roce 1949 Jean Gardère přemístil výrobu do nového závodu v blízkosti polí s cukrovou třtinou. Na počátku 50. let 20. století se v Domaine de l'Etoile začalo s destilací.

Zemětřesení na Haiti v roce 2010 lihovar Barbancourt vážně zasáhlo. Po čtyřech měsících se však podařilo obnovit provoz, což svědčí o jeho schopnosti obstát v náročných podmínkách.

Po smrti Thierryho Gardère, který stál v čele podniku 27 let následoval právní spor mezi členy rodiny. Mezinárodní arbitráž vrátila plnou kontrolu nad společností Barbancourt Delphine Gardère, která odkoupila zbývající podíly rodiny. Delphine je pátou generací Gardère, která dohlíží na Barbancourt, a druhou ženou. Podařilo se jí vdechnout značce Barbancourt modernější a mezinárodnější rozměr.

Palírna Barbancourt se nachází pouhé čtyři kilometry od zálivu Port-au-Prince, uprostřed polí s cukrovou třtinou. Využívá nejmodernější technologie ke snížení emisí do životního prostředí a spotřeby energie. Základem výroby rumu v Barbancourtu je studniční voda a sbíraná dešťová voda. Přibližně deset procent cukrové třtiny se sklízí na pozemcích společnosti, které sousedí s palírnou. Zbytek pochází od tisíců místních zemědělců, většinou v okruhu padesáti kilometrů od palírny.

Informace

Obsah alkoholu: 43%

Obsah lahve: 0,7 l

Země původu: Haiti

Značka: Barbancourt

Doba zrání: 4 roky

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Barbancourt 3 Star 4y 0,7 l 43%
  • By Barbancourt
  • Price: 869,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Barbancourt 4letý rum 3 Star  představuje část původní kolekce vyvinuté Dupré Barbancourtem.
Path: > > > Barbancourt 3 Star 4y 0,7 l 43%