DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro Děti - 30 Kapslí

DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro Děti - 30 Kapslí

DR. MERCOLADR. MERCOLA

Novinka

DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro děti - receptura s kombinací fosfolipidů a vitamínu C ve 30 kapslích. Tuková vrstva chrání vitamín C před přímým kontaktem s žaludečními a střevními stěnami nedochází tak k podráždění trávicího traktu. Analyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream Laboratories na funkčnost liposomální emulze.

More details

Skladem 2 ks

399 Kč

tax incl.

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro Děti - 30 Kapslí

Biologická dostupnost u běžného doplňku stravy s vitamínem C je přibližně nižší než 20% a u klasických zdrojů z potravy to není o moc lepší. Liposomální vitamín C představuje zvýšení biologické dostupnosti vitamínu C v porovnání s tradičními doplňky stravy.

Vitamín C od Dr. Mercoly pochází z rostlinného zdroje. U vitamínu C nezáleží na původu, pokud půjdeme k samotné molekule, která je pro tělo stejně využitelná.

Kyselina askorbová může být přírodní nebo syntetická, na vstřebatelnost a působení v těle to nemá žádný vliv. Též je možné míchat s bioflavonoidy. Jen není flavonoid jako flavonoid, některé nepodporují vstřebatelnost nebo ji naopak brání, jiné mohou vstřebatelnost podporovat.

Na čem záleží je nosič, emulze popřípadě esterifikace, které mohou vitamínu C propůjčit benefity v oblasti lepší vstřebatelnosti nebo toleranci při kontaktu s žaludečními kyselinami.

Vitamín C neberte na plný žaludek a vždy zapijte minimálně 250 ml vody.

Poznámky ke kvalitě a výhody produktu od Dr. Mercola

Liposomální vitamín C je přinejmenším kontroverzní doplněk už v tom, že neexistuje na trhu žádná emulze, která by propůjčovala 100% účinnost ve smyslu obalení kyseliny askorbové. Je to jako pokoušet se zabalit vodu do oleje. 

Liposomální vitamín C od Dr. MercolaBěžně dostupné liposomální formy
pluspoměr emulze vůči vitamínu C skoro 1:1 (což je důležité pro optimální mix).minusvětšinou nízký obsah emulze nebo liposomální směsi (většinou x-krát méně než kyseliny askorbové)
plusfosfolipidy ze slunečnicového lecitinu, GMO, SOY, GLUTEN FREEminusfosfolipidy ze sojového lecitinu, nebo neprověřeného původu
plusbez stabilizátorů a pomocných látekminussorbát draselný, arabská guma, inulin a další stabilizátory (hlavně tekuté formy)
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvalityminusphosphatidylcholiny, fosfolipidy nakoupené levně povětšinou v Číně
pluspevná emulze vykazuje větší stabilitu než tekuté formyminustekuté formy navíc obsahují stabilizátory obsahu a ty levnější bývají navíc velmi kyselé, což odporuje logice využití koncentrované liposomální emulze
plusnení potřeba uchovávat v ledniciminustekuté formy je lepší uchovávat v lednici a co nejdříve spotřebovat

Inovativní zpracování pro kvalitnější produkt

Liposomální Vitamín C je dodáván pomocí kapsle „Licaps“ místo běžné tobolky. Technologie Licaps využívá inovativního postupu „Fusion technology“ k utěsnění kapsle bez použití pruhování.

kapsle

Metoda zpracování poskytuje řadu výhod:

 • Snižuje oxidační potenciál během plnícího procesu kapsle.
 • Zvyšuje kvalitu kapsulí, které jsou hermeticky uzavřeny.
 • Zvyšuje trvanlivost díky přesnému plnění a uzavírání kapsule do jednoho celku.
 • DŮLEŽITÉ - hard licaps kapsle zajišťuje nepropustnost obsahu do doby než se obsah má vypustit tam, kde má působit.

Některé zajímavé vlastnosti vitamínu C

Kyselina askorbová funguje v synergii s některými antioxidanty (např. s vitamínem E), resp. působí regenerativně, zde je to krásně vidět:

Tocopheroxyl radikál + kyselina askorbová -> tocopherol + dehydroaskorbová kyselina

Kyselina askorbová je výhradně rozpustná ve vodě (stejně jako další odvozeniny až na askorbyl palmitát, který je rozpustný v tucích).

Proč poskytuje liposomální absorpce výhody pro lepší vstřebatelnost vitamínu C?

Liposomy (tukové buňky) jsou obsaženy v mateřském mléku a pomáhají distribuovat výživu z mateřského mléka.

Liposomy jsou mikroskopické částice tuku vyrobené z fosfolipidů. Liposomy jsou mikrospokopické částice tuku vzniklé z fosfolipidů a pomáhají přímému transportu vitamínu C. Stejně tak funguje kril olej v porovnání s tradičním rybím olejem.

Jsou jednoduše absorbovatelné do lidských buněk, protože mají mempánu ze stejných fosfolipidů jako buněčné mempány. Cílem využití liposomů je pomoci minimalizovat potenciální střevní nepohodlí při příjmu čisté kyseliny askorbové a zvýšit absorpci živin.

To se přirozeně vyskytuje v kril oleji. Omega 3 mastné kyseliny jsou vázány na fosfolipidy, které radikálně zvyšují absorpci v porovnání s rybím olejem.

Podobně lze tento typ vazby využít pro zlepšení nejen vstřebávání živin, ale také jejich přímé pronikání do vašich buněk a tkání.

Střevní absorpce

 • nejdříve dochází k členění vašeho jídla trávicím systémem
 • menší fragmenty živin jsou poté připraveny pro absorpci
 • živiny dále vstupují do krevního řečiště a vaše tělo je schopné je využívat

Liposomální absorpce

 • Tuková vrstva lipozomů chrání vitamín C před přímým kontaktem s žaludečními a střevními stěnami.
 • Analyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream na funkčnost liposomální emulze
 • Obsahuje fosfolipidy, které pomáhají chránit buněčné mempány a vytvářejí liposomy
 • Zahrnuje slunečnicový lecitin emulgátor a MCT tuky – vyhýbá se emulgátorům založených na sóji
 • Pochází od předního světového kvalitního výrobce s více než stoletou zkušeností v oblasti technologické inovace dávkování

Upozornění:

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Informace 

Země původu: USA

Značka: Dr. Mercola

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

 • Product Name:DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro Děti - 30 Kapslí
 • By DR. MERCOLA
 • Price: 399,00
 • Product Width: 0.00 cm
 • Product Height: 0.00 cm
 • Product Depth: 0.00 cm
 • Product Weight: 0.30 kg
 • Description: DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro děti - receptura s kombinací fosfolipidů a vitamínu C ve 30 kapslích. Tuková vrstva chrání vitamín C před přímým kontaktem s žaludečními a střevními stěnami nedochází tak k podráždění trávicího traktu. Analyzováno nezávislou laboratoří Blue Stream Laboratories na funkčnost liposomální emulze.
Path: > > DR. MERCOLA Liposomální Vitamín C Pro Děti - 30 Kapslí