Cascara Kostarika ze Žažírny 300 g

Cascara Kostarika ze Žažírny 300 g

ŽažírnaŽažírna

Novinka

Název Cascara pochází ze španělštiny a znamená slupka. Jedná se o usušenou slupku a dužninu z kávové třešně.

More details

Skladem 2 ks

329 Kč

tax incl.

1 068 Kč / 1kg

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Cascara Kostarika ze Žažírny 300 g

zatecka-zazirna-prazirna-logo

Co je to Cascara:

Název Cascara pochází ze španělštiny a znamená slupka. Jedná se o usušenou slupku a dužninu z kávové třešně. Z těchto slupek si můžete připravit výborný nápoj, který skvěle chutná horký i vychlazený. Cascara jako taková obsahuje spoustu minerálů, ale také antioxidantů, působí blahodárně na imunitní systém a chrání proti depresím.

Chuť:

Přestože pochází z plodu kávovníku, chuť kávy Vám bude připomínat pouze velice vzdáleně. V nápoji objevíte spíše svěží ovocné tóny třešní, manga a šípku. Může Vám také připomínat chuť čaje rooibos.

Jak nápoj připravit:

Na jeden litr nápoje použijte cca 50 g Cascary, nasypte ji do konývky a zalijte vroucí vodou. Následně nechte 8-10 minut louhovat. Vylouhovaný nápoj pak přelijte přes sítko a je hotovo. Dá se dobře připravit i ve french pressu. (můžete dosladit cukrem, nebo medem, případně louhovat společně se zázvorem)

Původ:

Naše Cascara pochází z farmy Hacienda Sonora ležící na úpatí sopky Poas. Farma využívá 100% energie z obnovitelných zdrojů, zejména z vodní elektrárny, která dodává energii pro suché a mokré mlýny, dokonce i rodinám žijícím a pracujícím na farmě. Káva se pěstuje na 45 ha půdy, 20 ha je určeno pro cukrovou třtinu a 35 ha pro divokou lesní rezervaci. Díky této rozmanitosti je půda velmi bohatá na živiny což prospívá všem rostlinám, které se na farmě pěstují již po dobu delší než 150let.

cascara-kostarika-1  cascara-kostarika-2

Informace

Hmotnost: 300g

Země původu: Kostarika

Značka: Žažírna

Distributor: Žatecká Žažírna,Martin Procházka, Žatec

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Cascara Kostarika ze Žažírny 300 g
  • By Žažírna
  • Price: 329,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 0.30 kg
  • Description: Název  Cascara  pochází ze španělštiny a znamená slupka. Jedná se o usušenou slupku a dužninu z kávové třešně.
Path: > > Cascara Kostarika ze Žažírny 300 g