Xoriguer Gin 0,7 l 38%

Xoriguer Gin 0,7 l 38%

XoriguerXoriguer

Novinka

Autentická tradice v láhvi. Gin Xoriguer je pravděpodobně nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří.

More details

Skladem 1 ks

559 Kč

tax incl.

798 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Xoriguer Gin 0,7 l 38%

Autentická tradice v láhvi. Gin Xoriguer je pravděpodobně nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří. Dodnes se připravuje podle originální receptury a postupů z 18. století, díky čemuž se může pyšnit označením původu Gin de Mahon (či Gin de Menorca). Zkrátka Gin Xoriguer patří k Menorce stejně neodmyslitelně, jako Menorca patří k Ginu Xoriguer.

Menorca, britští důstojníci, námořníci i umělci, voda ze studně, jalovcové bobule, alkohol, gin, koktejl, svět, ... To jsou historické přísady, které umožnily vznik Ginu de Mahon – pravděpodobně prvního ginu, který byl ve Středomoří kdy vyroben.

Roku 1708 se Menorca dostala pod správu Anglie. Stala se nejdůležitějším středomořským přístavem pro všechny anglické a holandské společnosti. Všechny taverny byly tím pádem plné anglických a holandských námořníků, kteří si žádali svůj oblíbený nápoj – gin. V této době zde fungovaly pouze čtyři palírny. Mezi nimi i Fornero, předchůdce palírny Xoriguer.

Nejznámější recept na gin z Menorcy vznikl v roce 1750 a pod jménem Gin Xoriguer se prodává dodnes. Gin se vyrábí s láskou a ručně podle původní receptury z 18. století. V Xoriguer Distilleries tak stále vzniká nápoj, který je pravděpodobně nejstarším ginem ve Středomoří.

Destiluje se ve více než 250 let starých měděných kotlích (copper alembic stills) a sublimace probíhá jen díky ohni živeném dřevem z menorských lesů. Při výrobě se používají pečlivě vybrané jalovcové bobule z katalánských Pyrenejí, které nejprve dva roky odpočívají, a studniční voda z města Mahon. Tato tradice ginu vysloužila prestižní označení původu Gin de Mahon.

Větrný mlýn vyobrazený na láhvi je připomínkou domova Miguela Ponse Justa, zakladatele značky Xoriguer.

Informace 

Obsah láhve: 0,7 l

Obsah alkoholu: 38%

Země původu: Španělsko

Značka: Xoriguer

Distributor: Fenix Drinks

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Xoriguer Gin 0,7 l 38%
  • By Xoriguer
  • Price: 559,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Autentická tradice v láhvi.  Gin Xoriguer  je pravděpodobně nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří.
Path: > > > Xoriguer Gin 0,7 l 38%