135° East Hyogo Dry Gin 0,7 l 42%

135° East Hyogo Dry Gin 0,7 l 42%

AkashiAkashi

Novinka

Gin je pojmenován po 135. poledníku východní délky, který prochází městem Akashi v prefektuře Hyogo

More details

Skladem 1 ks

739 Kč

tax incl.

1 055 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

135° East Hyogo Dry Gin 0,7 l 42%

135-east-hyogo-dry-gin-logo

Rodina Yonezawa začala experimentovat s destilací již před sto lety, v roce 1917, a od té doby je destilace součástí jejího odkazu. V palírně Akashi vyrábí řadu destilátů, především pak tradiční japonské destiláty shochu a saké. S blížícím se stoletým výročím se Kimio Yonezawa, master distiller a blender, rozhodl postavit druhou palírnu pro výrobu whisky a ginu, do které umístil dvojité měděné pot stilly od renomovaného skotského výrobce Forsyth’s. Nová palírna byla pojmenována Kaikyo, po mostě Akashi-Kaikyo, nejdelším visutém mostě na světě, který se nachází hned před ní.

Gin je pojmenován po 135. poledníku východní délky, který prochází městem Akashi v prefektuře Hyogo. Inspirován je vášní pro objevování toho, co leží za hranicemi, a významným obdobím japonské historie Taisho, kdy se východní kultura setkala s tou západní. Kimio Yonezawa tomuto inovativnímu a nekonvenčnímu ginu, jenž spojuje nové chutě, dal přívlastek „Hyogo Dry Gin“.

Jeho profil je dán 8 rostlinnými výtažky, přičemž 3 jsou tradiční evropské (andělika, koriandr, jalovec) a 5 jsou rostliny unikátní pro Japonsko (zelený čaj sencha, citrus yuzu, shiso listy, ume švestky, sansho pepř). Získávány jsou od malých místních výrobců, destilují se procesem vakuové destilace a poté se míchají.

Pomyslnou třešničkou na dortu je střik destilovaného saké Akashi-Tai ze sesterské palírny přidávaný do destilátu, který zjemňuje pepřové tóny.

Gin má výrazné květinové aroma s tóny citrusového ovoce a hedvábnou, vyváženou chuť, ve které se doplňují citrusové, hořké a květinové tóny, v závěru s hřejivým, pepřovým tónem.

Informace

Obsah alkoholu: 42%

Obsah lahve: 0,7 l

Země původu: Japonsko

Značka: Akashi

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:135° East Hyogo Dry Gin 0,7 l 42%
  • By Akashi
  • Price: 739,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Gin je pojmenován po 135. poledníku východní délky, který prochází městem  Akashi  v prefektuře  Hyogo . 
Path: > > > 135° East Hyogo Dry Gin 0,7 l 42%