Laird's AppleJack 86 0,7 l 43%

Laird's AppleJack 86 0,7 l 43%

Laird & CompanyLaird & Company

Novinka

Jablečný AppleJack je dost možná nejstarší původní destilát vyráběný ve Spojených státech amerických. O recept rodinu Lairdových žádal už George Washington.

More details

Skladem 1 ks

759 Kč

tax incl.

1 084 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Laird's AppleJack Brandy 86 0,7 l 43%

Laird's Applejack (či jinak také apple brandy) je tradičním severoamerickým destilátem. Jeho předchůdcem je cider, který začali vyrábět evropští osadníci. Od tohoto kvašeného nápoje z jablek, který se podával při různých příležitostech, byl už jen krůček k jeho destilované podobě s vyšším obsahem alkoholu. Původní proces výroby zahrnoval „vymrzání“ prokvašeného jablečného moštu a odebírání ledu, což vedlo k postupnému zvyšování množství alkoholu. Tento proces byl označován jako „jacking“ – a odtud pochází i název applejack.

Po ústupu slávy v minulém století se dnes obliba applejacku coby tradičního severoamerického destilátu opět zvyšuje. V Evropě je tento nápoj stále vcelku neznámý, a proto nás těší, že vám ho můžeme představit a přispět k jeho oblibě i u nás.

William Laird, Skot z hrabství Fyfe, se v roce 1698 usadil v New Jersey, kde začal vyrábět applejack pro svou rodinu a přátele. První záznamy o destilaci pro obchodní účely a o prodeji Laird‘s applejack pochází z roku 1780 a najdeme je v účetních knihách Roberta Lairda, vlastníka hostince Colt‘s Neck Inn v New Jersey. Historické záznamy také naznačují, že rodině Lairdů napsal i George Washington, aby ji požádal o recept na applejack.

V roce 1851 zahajuje společnosti Laird & Company komerční výrobu applejacku ve Scobeyville. V roce 1933 firma federální licenci pod prohibičním zákonem, která jí dovolovala destilovat jablečnou brandy pro medicínské účely.

Senát v New Jersey projevil applejacku speciální úctu v roce 1964: „Členové senátu státu New Jersey vzdávají poklonu výrobcům applejack brandy – nejstaršímu původnímu destilátu vyráběnému ve Spojených státech amerických.“

Současná stáčírna Laird and Company byla vybudována v roce 1965. V pozdějších letech k ní přibyl sklad (1979) a výrobní kanceláře (1980).

Laird & Co. dnes v New Jersey vyrábí přes 12 milionů láhví lihovin ročně, které putují do celého světa včetně České republiky.

Informace

Obsah alkoholu: 43%

Obsah lahve: 0,7 l

Země původu: USA

Značka: Laird & Company

Distributor: Fenix Drinks

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Laird's AppleJack 86 0,7 l 43%
  • By Laird & Company
  • Price: 759,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Jablečný AppleJack je dost možná nejstarší původní destilát vyráběný ve Spojených státech amerických. O recept rodinu Lairdových žádal už George Washington.
Path: > > > Laird's AppleJack 86 0,7 l 43%