Příběh Palírny U Zeleného stromu se začal psát 4. července 1518, když jeden z nejmocnějších českých pánů na přelomu 15. a 16. století, Vilém z Pernštejna, udělil pergamenovým listem právo várečné domu U Zeleného stromu. Tím se započala v Evropě ojedinělá, pět set let trvající tradice výroby destilátů v Prostějově.

K letošnímu 501. výročí jsme připravili žitný destilát, Stará Myslivecká Single Barrel Sherry 8yo, který jsme již v roce 2011 uložili do sudu po sherry oloroso, španělském fortifikovaném víně z jihošpanělské Andalusie, kde postupně získal svůj jedinečný charakter. Druhá edice tak byla ručně stáčena letos 4. července v symbolickém počtu 501 lahví. Největší počet vzácných lahví je určený pro vybrané gastronomické zařízení, kde můžete ochutnat specifickou chuť po sherry sudu. Každý Single Barrel je dle konkrétního jednoho sudu odlišný a neopakovatelný, jednotlivé etikety navíc popisujeme ručně.

Nesmíme zapomenout na starší setru, která je velice oblíbená Stará Myslivecká Single Barrel 8yoJejí první ruční stáčení proběhlo právě v den, kdy Palírna oslavila 500 let svého založení. Nápoj zraje celkem osm let, z toho posledních pět let finišuje buď v sudech z amerického bílého dubu, v němž zrála Bourbon whiskey nebo Tennessee whiskey Jack Daniels, nebo v sudech, v němž se vyvíjelo sherry oloroso. Díky tomu se Stará žitná myslivecká Single Barrel řadí do kategorie sběratelských edicí. Svoji speciální hodnotu vyjadřuje také ručně číslovanou etiketou, na které se dočtete, z jakého sudu pochází a v jakém pořadí z celkového počtu lahví byla Stará žitná myslivecká Single Barrel ručně stočena.

Už jen nakoupit a ochutnat a to vše u nás. Nápoje Červený