Jak vybrat opravdu kvalitní medovinu? Lámete si hlavu jaká medovina je nejlepší? Za nás je vítězem rakovnická medovina Jan Halada a proto máme celo její řadu a prodáváme také pětilitrové Medoviny.

Medovina JAN HALADA je připravovaná za studena a tedy látky, obsažené v medu a příznivě působící na lidský organismus v ní zůstávají nepoškozeny. Právě proto je kladen velký důraz na výběr kvalitního medu. U každého druhu medoviny JAN HALADA je pečlivě přihlédnuto k výběru kvalitních vinných kvasinek, které dávají každému druhu charakteristickou chuť a vůni. Z medu, vody a vinných kvasinek se v přípravně zamíchá medový mošt, určité cukernatosti, který se přepouští do kvasných tanků v kvasírně.Zde pracovníci firmy sledují denně kvalita moštu.

Medovina JAN HALADA je připravovaná za studena a tedy látky, obsažené v medu a příznivě působící na lidský organismus v ní zůstávají nepoškozeny. Právě proto je kladen velký důraz na výběr kvalitního medu. U každého druhu medoviny JAN HALADA je pečlivě přihlédnuto k výběru kvalitních vinných kvasinek, které dávají každému druhu charakteristickou chuť a vůni. Z medu, vody a vinných kvasinek se v přípravně zamíchá medový mošt, určité cukernatosti, který se přepouští do kvasných tanků v kvasírně.Zde pracovníci firmy sledují denně kvalita moštu.

Určující pro ukončení celého procesu výroby není sama délka procesu, ale vyrovnanost chuti medoviny. A tento krok se sleduje s nejvyšší pozorností. Správné načasování rozhoduje o vyváženosti chutě a vůně výrobku. Na kvalitu a jakost dohlíží pracovníci podnikové laboratoře ve spolupráci s akreditovanou laboratoří. Medovina se stáčí z kalů a je uchystána k poslední úpravě.

Pan Halada dohlíží na přípravu každého druhu medoviny podle originální firemní receptury. Esence a byliny dovážené z Francie, z Provance dodávají medovině "JAN HALADA" jedinečnou a neopakovatelnou chuť.

Veškerou nabízenou medovinu máme skladem i na našich kamenných pobočkách - Nápoje Červený Most, Nápoje Červený Žatec.