Dolin Rouge Vermouth de Chambéry 0,75 l 16%

Dolin Rouge Vermouth de Chambéry 0,75 l 16%

DolinDolin

Novinka

Dolin Rouge Vermouth de Chambéry - více než padesát bylin dodává tomuto lehkému červenému vermutu jeho jedinečný charakter. Vyzkoušejte jej v kombinaci s bourbonem nebo skotskou whisky, perfektně zafunguje i v Negroni

More details

289 Kč

tax incl.

385 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Dolin Rouge Vermouth de Chambéry 0,75 l 16%

Dolin Rouge Vermouth de Chambéry - více než padesát bylin dodává tomuto lehkému červenému vermutu jeho jedinečný charakter. Vyzkoušejte jej v kombinaci s bourbonem nebo skotskou whisky, perfektně zafunguje i v Negroni. Výtečně se hodí k olivám, sýru a sušenému masu. Jeho profil je jasný a vyvážený, bez přebytečné sladkosti nebo bylinné trpkosti.

Příběh vermutu Dolin začíná v roce 1821, kdy se Joseph Chavasse rozhodl překonat svého turínského bratrance a vyrobit lepší vermut než on. Tak vznikl Vermouth de Chambéry. O dvacet let později získal jméno Dolin, podle manžela Josephovy dcery Marie. Po jeho smrti převzala rodinný podnik právě Marie Dolin a s vermutem Chambéry sbírala jeden úspěch za druhým.

Ovšem popularitu, které se Dolin těšil během éry Belle Époque, rychle vystřídal útlum v důsledku první světové války, který vyústil až v prodej společnosti rodině Sevez. Tito zkušení obchodníci dokázali značku Dolin nejen udržet a zmodernizovat, ale také postupně rozšířit portfolio. K vermutu tak přibyly likéry a sirupy. Dnes je Dolin jedním z posledních nezávislých producentů vermutu a úplně posledním vyrábějícím Vermouth de Chambéry.

Společnost Dolin i v současnosti vytváří autentické produkty za použití původních postupů, díky kterým Vermouth de Chambéry ve 30. letech 20. století jako jediný vermut ve Francii získal chráněné označení původu. To znamená, že produkce probíhá přímo v Chambéry, macerovány jsou přímo rostliny, nikoli předpřipravené výluhy, a k doslazení je používán cukr, nikoli jiná sladidla. Společnost Dolin z lokálních bylinek také vyrábí legendární alpský likér Génépi.

Vermouth de Chambéry je slavný pro svůj čistý, lehký a květinový styl, díky němuž s ním vytvoříte fantastické Martini. Od svého vzniku čerpá Dolin inspiraci v přírodním bohatství Alp, odkud pochází také ingredience do tajné receptury. Společnost zůstává věrná tradičním postupům, a tak dnes potěší všechny, kdo hledají kvalitní autentický produkt. Dolin také dodnes funguje jako malý rodinný podnik s hrstkou zaměstnanců.

Informace

Obsah alkoholu: 16%

Obsah lahve: 0,75 l

Země původu: Francie

Značka: Dolin

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Dolin Rouge Vermouth de Chambéry 0,75 l 16%
  • By Dolin
  • Price: 289,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Dolin Rouge Vermouth de Chambéry  - více než padesát bylin dodává tomuto lehkému červenému vermutu jeho jedinečný charakter. Vyzkoušejte jej v kombinaci s bourbonem nebo skotskou whisky, perfektně zafunguje i v  Negroni . 
Path: > > > Dolin Rouge Vermouth de Chambéry 0,75 l 16%