Dolin Dry Vermouth de Chambéry 0,75 l 17,5%

Dolin Dry Vermouth de Chambéry 0,75 l 17,5%

DolinDolin

Novinka

Dolin Dry Vermouth de Chambéry - s tímto vermutem si Martini jednoduše zamilujete. Zkuste jej v poměru 1:1 a uvidíte sami!

More details

Skladem 1 ks

289 Kč

tax incl.

385 Kč / 1L

Nakupte ještě za 5 000 Kč a mějte dopravu zdarma!

Dolin Dry Vermouth de Chambéry 0,75 l 17,5%

Dolin Dry Vermouth de Chambéry - s tímto vermutem si Martini jednoduše zamilujete. Zkuste jej v poměru 1:1 a uvidíte sami! Dolin Dry Vermouth de Chambéry je klasický vermut s lehkým, čistým profilem, který dobře funguje při párování s rybami a mořskými plody. Jeho recepturu tvoří kromě vína více než třicet různých alpských bylin.

Příběh vermutu Dolin začíná v roce 1821, kdy se Joseph Chavasse rozhodl překonat svého turínského bratrance a vyrobit lepší vermut než on. Tak vznikl Vermouth de Chambéry. O dvacet let později získal jméno Dolin, podle manžela Josephovy dcery Marie. Po jeho smrti převzala rodinný podnik právě Marie Dolin a s vermutem Chambéry sbírala jeden úspěch za druhým.

Ovšem popularitu, které se Dolin těšil během éry Belle Époque, rychle vystřídal útlum v důsledku první světové války, který vyústil až v prodej společnosti rodině Sevez. Tito zkušení obchodníci dokázali značku Dolin nejen udržet a zmodernizovat, ale také postupně rozšířit portfolio. K vermutu tak přibyly likéry a sirupy. Dnes je Dolin jedním z posledních nezávislých producentů vermutu a úplně posledním vyrábějícím Vermouth de Chambéry.

Společnost Dolin i v současnosti vytváří autentické produkty za použití původních postupů, díky kterým Vermouth de Chambéry ve 30. letech 20. století jako jediný vermut ve Francii získal chráněné označení původu. To znamená, že produkce probíhá přímo v Chambéry, macerovány jsou přímo rostliny, nikoli předpřipravené výluhy, a k doslazení je používán cukr, nikoli jiná sladidla. Společnost Dolin z lokálních bylinek také vyrábí legendární alpský likér Génépi.

Vermouth de Chambéry je slavný pro svůj čistý, lehký a květinový styl, díky němuž s ním vytvoříte fantastické Martini. Od svého vzniku čerpá Dolin inspiraci v přírodním bohatství Alp, odkud pochází také ingredience do tajné receptury. Společnost zůstává věrná tradičním postupům, a tak dnes potěší všechny, kdo hledají kvalitní autentický produkt. Dolin také dodnes funguje jako malý rodinný podnik s hrstkou zaměstnanců.

Informace

Obsah alkoholu: 17,5%

Obsah lahve: 0,75 l

Země původu: Francie

Značka: Dolin

Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.
Objednáním alkoholu stvrzujete, že jste osoba starší 18-ti let.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Summary

  • Product Name:Dolin Dry Vermouth de Chambéry 0,75 l 17,5%
  • By Dolin
  • Price: 289,00
  • Product Width: 0.00 cm
  • Product Height: 0.00 cm
  • Product Depth: 0.00 cm
  • Product Weight: 1.30 kg
  • Description: Dolin Dry Vermouth de Chambéry  - s tímto vermutem si Martini jednoduše zamilujete. Zkuste jej v poměru 1:1 a uvidíte sami!
Path: > > > Dolin Dry Vermouth de Chambéry 0,75 l 17,5%